Vážení cestovatelé, jsem velmi rád, že již nějakou dobu jsem zde s Vámi. Chci se s Vámi podělit o zkušenost, kterou jsem zde získal. A budu velmi rád, pokud se přihlásí někdo s podobným zážitkem. A zároveň chci upozornit na nekalé praktiky některých „ cestovatelů“ . Před několika měsíci jsem se zde seznámil s cestovatelkou Denisou Kleinovou. Jevila se velmi seriózně a zkušeně a proto jsme se domluvili na cestě na Filipíny a Taiwan. Já jí poslal peníze na letenku a ona měla zakoupit společně. Já zajistil a zaplatil zapůjčení auta v Manile s tím, že jsem vše zaplatil a dohoda byla, že po cestě vše rozúčtujeme. Měla zajistit ještě čtyři noclehy. Zajistila pouze dva a dva jsme řešili bohužel operativně na místě a ty jsem také platil. Po příletu do Manily jsem měnil ještě 500 USD. Denisa Kleinová nic neměnila s tím, že po příletu vše rozúčtujeme. Byla stále se mnou a tak viděla vše co platím. A nebylo toho málo. Platil jsem benzín ( ujeli jsme asi 1100 Km) , platil jsem jídlo, pití, vstupenky, dva hotely, dárky pro rodiče a přátele Denisy Kleinové. Jaké bylo mé rozčarování po návratu. Poslal jsem jednoduché vyúčtování nákladů Denise Kleinové. Jednalo se o pouhých 9000 Kč . Vím, že Denisa Kleinová není sociální případ. A tím vše začalo. Vlastně skončilo. Přestala komunikovat s tím, že nic platit nebude. Vím, že přede mnou byla na cestě do Ománu a tam to dopadlo podobně. Moc rád bych, aby někdo další nedopadl jako já. Děkuji všem za slušné věcné komentáře Aleš  .

Pozor na Denisu Kleinovou!

Založil(a) ve fóru Hledám spolucestujícího

Je článek na idnesu, nějaká žencká ve 21 letech dala do 7 měsíců všech 196 zemí světa. Tahle žencká si napočítala hodně vysoký počet zemí, akorát ji je podle indicií v FCB minimálně 43 let tak na procestování světa měla hodně času. Já bych jí to chování nezazlíval, má svoji strategii života založenou na jiných hodnotách a prioritách. Ve své bublině mám speedy cestovatele třeba Angkor dát za půlden a večet být v Phnompenu, tohle nechápu, Angkor jsem si vychutnával 3 dny. Nebo Střední Amerika přílet do Salvadoru, a za tři dny prosprintovat přes Honduras, Nikaraguu do Kostariky (WTF).

0 Citovat

Já bych na těch 196 zemích za 7 měsíců ocenil hlavně tu mistrovskou práci s vízy. To muselo bejt strašnýho plánování a administrace to nachystat, aby všechno bylo připravený ve stejným období. Taky by mě zajímalo kolik pasů potřebovala.

0 Citovat

Když jsou peníze na návštěvu 196 zemí, tak jsou peníze i na někoho, kdo bude zařizovat jenom víza. Tady šlo navíc o rekord, takže předpokládám, že nikdo nestál o negativní publicitu. 

1 Citovat

Ano, dnes je to jen o tom kolik do toho dáte peněz a jestli vám to stojí za to. 

Navíc - ohledně té Denisy - nevidím důvod proč ji cokoli věřit.

0 Citovat

Ono navíc s vhodným pasem (typicky) ze země EU těch víz zas tolik potřeba není, podle passport indexu mám s českým pasem 128 zemí bez víza, 47 on arrival a jen 23 s vízem k zajištění dopředu. Pokud mě někdo štěstí na dvě občanství a tak pasy, kde ty země k zajištění víza předem jsou rozdílné, tak jich v reálu bude potřeba řešit ještě méně.

1 Citovat

Na tuto pani jsem kdysi pred par lety, tehdy zrovna nezadany, narazil na jedne klasicke seznamce, zaujalo me, ze stejne jako ja rada a casto cestuje, byla ze stejneho regionu, temer stejneho veku, na profilu plno hezkych fotek z ruznych mist sveta... Tak jsem ji oslovil a dockal jsem se naprosto arogantniho povyseneckeho jednani, kdy ze me delala chudaka, ze jeji cesty stoji bezne okolo 100 az 200 tisic a ze to neni zadna mimoradna castka (pro mne teda jo) a neskutecne arogantne machrovala, kde uz proti mne vsude byla a jak za cesty dava statisice. Takze nase pisemna konverzace skoncila po par vzkazech, ani jeden jsme nemeli o druheho zajem - ja jsem byl pro ni totalni loser, ktery nebyl ve 150 zemich a je pro nej problem dat za cestu pres 100 tisic, ona pro mne zase jako arogantni namistrovana kravka...

13 Citovat

Suomi, pro příště prvně k očnímu a až pak odpovídat na inzeráty 😀

3 Citovat

Jasne, rozumim, ale tam tehdy mela celkem slusne fotky i svoji osoby, je to nejaky ten rok zpatky, tak jsem proste napsal s tim, ze uvidim, jaka bude reakce. Ale ze bude reakce od cloveka, ktery je hodne zcestovaly, takova velice povrchni, to jsem necekal...

1 Citovat

Protože jsi nepochopil, že těch 200 000 za cestu budeš platit ty! Kde by na to jako úřednice (dle profilu na FB) asi jinak brala? :D

4 Citovat

suomi.finland napsal(a):

Ale ze bude reakce od cloveka, ktery je hodne zcestovaly, takova velice povrchni, to jsem necekal...

Cestuje povrchně (často 1 až 2 dny na 1 zemi), ani to nepopírá, její hlavní životní cíl nejspíš je navštívit všechny země (ale ne je poznat), tak není překvapení ani ta povrchní reakce.

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

Suomi, pro příště prvně k očnímu a až pak odpovídat na inzeráty 😀

Aleš Skoumal taky dojel na to, že neměl brejle.

9 Citovat

To je typická sexuální predátorka, která loví nezkušené chlapce na seznamkách, vymámí z nich peníze na dovolenou a ještě je na cestách sexuálně zneužije.

9 Citovat

Sue Ellen Ewing napsal(a): To je typická sexuální predátorka, která loví nezkušené chlapce na seznamkách, vymámí z nich peníze na dovolenou a ještě je na cestách sexuálně zneužije.
Denisa Kleinová se zdá být cestovatelským Harvey Weinsteinem v sukni a Suomi napsal své #metoo

3 Citovat

Deny napsal(a):

Protože jsi nepochopil, že těch 200 000 za cestu budeš platit ty! Kde by na to jako úřednice (dle profilu na FB) asi jinak brala? :D

Kde by to na úřednice vzala? Někteří úředníci berou dary bokem, třeba při schvalování stavebního povolení.

Právníku Denisy Kleinové, tím ale nic nenaznačuji, že to dělá taky. Jen odpovídám, kde by to na mohl vzít jiný úředník...

2 Citovat

Pipinek, který furt někde couraj po světě, postujou reelska na instagramy a videa na ŤikŤok (jak se říká videu na TikToku? ma to nejaky specificky nazev?) , u kterých se člověk pokaždý musí zamyslet nad tím, jak to financujou  ... je plnej instagram a TikTok.

... No, jak asi? .) (a ne, v úplatkách bych to nehledal :-D) Hejlů je všude dost.

3 Citovat

Pokud ty hejly sežene, tak budiž jí přáno, protože tedy žádná gwiazdunia to není. Ale třeba má co nabídnout, nevím, pokoušet nebudu... Třeba nikdo podá raport.

2 Citovat

raport od slova rape?

1 Citovat

cali napsal(a):

Pokud ty hejly sežene, tak budiž jí přáno, protože tedy žádná gwiazdunia to není. Ale třeba má co nabídnout, nevím, pokoušet nebudu... Třeba nikdo podá raport.

Obávám se, že těch, kteří by to dotáhli až k osobní zkušenosti mnoho nebude, případně ta zkušenost je tak otřesná, že se tím chlubit nebudou.

 

 

1 Citovat

Tak kdo by se chtěl  taky chlubit tím, že se nechal oškubat jak kuře a ještě z toho ani nic nebylo 😀

6 Citovat

V tomto případě ale ta kardinální otázka spíš zní, jestli by bylo lepší, kdyby něco bylo, nebo radši aby nic nebylo.

2 Citovat

suomi.finland napsal(a):

Na tuto pani jsem kdysi pred par lety, tehdy zrovna nezadany, narazil na jedne klasicke seznamce, zaujalo me, ze stejne jako ja rada a casto cestuje, byla ze stejneho regionu, temer stejneho veku, na profilu plno hezkych fotek z ruznych mist sveta... Tak jsem ji oslovil a dockal jsem se naprosto arogantniho povyseneckeho jednani, kdy ze me delala chudaka, ze jeji cesty stoji bezne okolo 100 az 200 tisic a ze to neni zadna mimoradna castka (pro mne teda jo) a neskutecne arogantne machrovala, kde uz proti mne vsude byla a jak za cesty dava statisice. Takze nase pisemna konverzace skoncila po par vzkazech, ani jeden jsme nemeli o druheho zajem - ja jsem byl pro ni totalni loser, ktery nebyl ve 150 zemich a je pro nej problem dat za cestu pres 100 tisic, ona pro mne zase jako arogantni namistrovana kravka...

To byl test bonity, kterým jsi neprošel.

Přece nebude cestovat s každým šosákem a ještě si výdaje platit ze svého.  

7 Citovat

Lord Pitzbudka napsal(a):

Pipinek, který furt někde couraj po světě, postujou reelska na instagramy a videa na ŤikŤok (jak se říká videu na TikToku? ma to nejaky specificky nazev?) , u kterých se člověk pokaždý musí zamyslet nad tím, jak to financujou  ... je plnej instagram a TikTok.... No, jak asi? .) (a ne, v úplatkách bych to nehledal :-D) Hejlů je všude dost.


dojde už konečně lidem, že tyhle lidi vydělávaj právě těma videama a postama, na který lidi čumí? :D je to jednoduchej byznys a lidi si furt myslí, že to influenceři sdílej jentak protože se nudí :D :D :D 

4 Citovat

Ty jo, to jsme doteď nevěděli, ještě že jsi nám to řekl  :D 

Doteď jsme si mysleli, že to dělaj zadarmo.

0 Citovat

očividně jo, když tady píšeš jak se zamýslíš nad tím jak to asi tak financujou :) - možná jsem tvůj příspěvek špatně pochopil, ale bohužel tu je spoustu dalších lídí, kteří to furt nechápou.

1 Citovat

fridgy napsal(a):

dojde už konečně lidem, že tyhle lidi vydělávaj právě těma videama a postama, na který lidi čumí? :D je to jednoduchej byznys a lidi si furt myslí, že to influenceři sdílej jentak protože se nudí :D :D :D 

Vypadá to Adame, jako že tu problematiku dobře znáš;-)

0